ZZZ:Kterak se vyhnouti bouři na velocipedu.

Kterak se vyhnouti bouři na velocipedu.

Na velocipedu jest člověk zranitelný nejen pádem z vlastní neobratnosti. Vyčerpanému pohybem a zastiženému deštěm, taktéž prochladnutí hrozí. Bojím se domyslet následků blesku. Vyskytujeteli se zrovna na Severoamerickém kontinentu, mám pro Vás několik důležitých informací, které Vám v případě nouze mohou pomoci.
Dopustíteli se takové bláhovosti, že se vypravíte s velocipedem na vyjížďku v Montaně, či Jižní Dakotě, můžete tuto skutečnost později uplatnit u hrdelního soudu, jako jasný důkaz snížené příčetnosti. Tyto státy jsou pro jakékoliv kratochvíle na kole zapovězeny. V letním období je země sužována takovým vedrem, že je možno porážený dobytek bez obav rovnou namlet do hamburgerů, jelikož se obvykle jedná o černá masná plemena. Tyto jsou již dostatečně upečena z prérijní pastvy. Ve zmíněných státech, stejně tak jako i jinde, obvykle prší z nízkoletících mraků. Tady dosahují temně fialové až černé barvy. Spodní okraj mraků jest obvykle seříznut jako podle pravítka. To je ten lepší případ. Častokrát se stane, že se propíchnou o hojně rozmístěné dlouhovlné vysílače a proud vody můžeme pozorovati okem. Když tady začne lít , je to jako z konve, a i na horizontu je přímo k vidění, kterak se mocným proudem mraky vylévají.
V ten okamžik jest potřeba zjistit odkud vane vítr a v jaké jsme pozici vůči světovým stranám. Naslinit prst je jistě nehygienické a tak Vám doporučuji, pokud máte hlavu stejně holou jako já, pouze sundat pokrývku hlavy, příčesek, paruku, či cylindr a hlavu natočit nosem na sever. Slinit hlavu již netřeba. Jste-li na velocipedu, jste jistě dostatečně zbroceni potem. Těm kteří nejsou zbroceni, nebo dosud trpí bujnou kšticí, doporučuji nalít si na hlavu obsah bidonu. Příště si rozmyslíte, než si zase nějaký utrejch namícháte a zvolíte raději vodu. (destilovanou si neberte, potřebujete minerály). Nuže, například pocítíte-li po natočení nosu na sever největší chlad mezi levým okem a levým uchem – pak jistě vane obvyklý severozápadní.
Ve Spojených státech je taková zvláštnost, že se můžete pohybovati pouze na sever, jih, východ nebo západ. Kompromisy téměř neexistují, takže si na nějaký jihovýchod, severozápad a jiná alotria nechte zajít chuť. Tento důmyslný systém pravoúhlých, na světové strany orientovaných silnic, vznikl po roce 1850, kdy do USA začala dopravním inženýrům dodávat rýsovací prkna německá firma Groschell. Pro přepravu lodí je opatřila důkladnými aretačními kolíky, které neumožňovaly úhlové natáčení pravítek. Američtí inženýři objevili možnost odstranění aretace až v době, kdy se stalo jejich pochybení, již světově uznaným úspěchem. Vodorovné východ-západ ulice a cesty pěkně očíslovali a svislé sever- jih ulice pojmenovali jmény velikánů americké a světové historie, nebo je též očíslovali. Orientace je tedy přehledná a brzy jste schopni identifikovat jaké máme postavení. Taktové schema není pouze ve městech, ale prakticky na celé mapě USA a Canady.
Mračna úspěchy amerických inženýrů pochopitelně nerespektují a rejdí si po obloze ve všech možných směrech. To je ovšem unfair foul, poněvač jsme v prchání před bouří značně omezeni. Navíc je nutno zvážit, zdali rychlost prchání nezvyšuje pravděpodobnost zasažení bleskem. Takový blesk znuděný nekonečnou rovinou Dakoty, musí přímo zaplesat nad prchajícím cyklistou. Také se zde často objevují blesky kulové. Pokud na Vás zaútočila skupina čtyř kulových blesků v řadě najednou, nenechte se mýlit. To vás jen srazil do příkopu Cadilak Eldorádo z roku 1958, jehož světla jste v poslední chvíli  zahlédli.  Kulový blesk tedy zaručeně útočí samostatně.
Pokud jste tedy byli zasaženi jedním kulovým bleskem a probíráte se z mrákot, ujistěte se, že se dostane pomoci i druhému zraněnému, který seděl na motocyklu Harley Davidson.

Tajným trumfem cyklisty je však taktika povolání ku pomoci vyšší bytosti. Spoléhání na vyřízení žádosti u klasických božstev jest mizivá. Pánbůh je zavalen tisíci nářky Baptistů, Pretoriánů, Katolíků, Luteránů, Svědků Jehovových a dalších, prokládanými směsicí ryku gospelových zpěváků, kteří se vzájemně snaží překřičet.
Dobrou volbou jest tedy Manitou, který po vyvraždění většiny indiánů má daleko více času. Zbytek populace se někde válí a dělá v jeho očích ostudu, neboť jedinými hrdinskými činy dneška, je pašování alkoholu a marihuany do rezervací. Vypravíte-li se tedy do Dakoty na kole a ze srdce voláte Manitoua, jistě Vás alespoň vyslechne, neboť bude přinejmenším lavírovat, zdali jste blázen nebo hrdina.

© 2023 ALASKA – FLORIDA 2010.