EXPEDICE – Kam a proč?

Nápad přejet na silničním kole napříč Severní Ameriku, byl vlastně žert, který zazněl před osmi lety na naší první výpravě Zlín – Palermo (Š.Zemek,B.Bečka+B.Chud),  jako vyjádření nejabsurdnější silniční cyklotrasy, kterou jsme si uměli představit.  V roce 2009 jsme se  pokusili tento  nápad realizovat v  trase Miami – Fairbanks. (Tour de Reins 2009) Výprava to byla skvělá a zajímavá, ale její hlavní sportovní cíl se nepodařilo naplnit. Z celkových cca 8000km jsme ujeli na kole „pouze 5.650km“ a zůstali rukojmím extrémního počasí nedaleko Yellowstone National Parku. ( 0°C, 15 cm sněhu).
Letošní výprava Alaska – Florida 2010 je tedy druhým pokusem, který opět měří něco přes 8.000 km a  je plánován z Fairbanks do Miami. ( v případě dostatku času a sil je alternativou Key West).
Celou trasu na kole bych měl ujet za 6-7 týdnů.

Další dva lonští aktéři, Mudr. Broněk Bečka a Zbyněk Koudelka, letos s pracovních důvodů nemohli na tak dlouho do USA. Parťákem na kole na Alska Highway je tedy Pavel Bartoněk, který se mnou bude v sedle asi 3.000km z Fairbanks do Edmontnu. Dál pojedu na kole sám s podporou Tomáše Vyorala a Oty Hejmaly, kteří se starají o zázemí po celou dobu výpravy.  Vítanou vzpruhou by mohla být  účast Slávka Vlacha, který předběžně přislíbil účast v posledních cca 14 dnech expedice. Uvidíme zda-li se to podaří. (Nu už víme, že ne. Má bohužel povinnosti.)
Přejte nám zdraví, štěstí a dobré počasí, budeme je potřebovat.

Šimon Zemek

© 2024 ALASKA – FLORIDA 2010.